Sdílení Susila

Stránky o léčení duše i těla, miminkách a kojení

Homepage

Období ohně

Poměrně horké slunečné dny nám upozorňijí na právě probíhající období ohně,podle čínského kalendáře toto období začalo 5.května a pokračovat bude až do 6.července.

Ještě stále pokračují zátěže na játra,žlučník,slezinu-na orgány schopnosti obnovy sil člověka.Takže kdo ještě nestihl jarní detoxikaci,má nejvyšší čas.Období ohně zatěžuje dále orgány odpovídající krevnímu systému,tedy srdce,tenké střevo,dělohu,krev,cévy.Pozor na krevní tlak a zvýšenou možnost krvácení způsobenou přemírou tepla-ohně.

A co bychom měli pro své zdraví udělat? Dodržovat pitný režim, pokud se vyskytnou projevy zvýšeného ohně,utlumit je např.černou barvou. A co jíst? Pokračujeme v detoxikaci jako v období dřeva i meziobdobí země, dále upřednosňujeme hořkou chuť-zelený salát, kopřivy, pampeliška, amarant, žito, pohanka a k pití pu-erh,horká voda ale i třeba trochu kávy.

Těm,kteří zrovna nemají moc v oblibě bylinky a zdravou výživu mohu doporučit třeba bramborák s nasekanými čerstvými kopřivami a listy pampelišek. Je to moc dobré a když pominu ten mastný bramorák- i trochu zdravé.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.