Sdílení Susila

Stránky o léčení duše i těla, miminkách a kojení

MANTRY

Mantra je slabika, slovo nebo více slov, objevených ve stavu hluboké meditace velkými mudrci. Nejde o žádný jazyk, kterým mluví lidské bytosti. Ty zvuky, které vycházejí z mysli ve stavu supervědomí, vedou člověka výše a výše, dokud nedosáhne dokonalého ticha. Čím je intenzívnější vědomí, tím významovější je použitá mantra. Jejím prostřednictvím si člověk uvědomuje vyšší dimenzi vědomí.

Před několika lety jsem byla poprvé na koncertě Henryho Marshalla .Proto většinu manter,které zde budu postupně uvádět čerpám z jeho repertoáru.

http://www.ztiseni.sator.eu/pages/marshall-henry-rozhovory-80


 

 OM MANI PADME HUM - mantra nekonečného soucitu

Ó klenote v lotosu, ať jest.

  Opakování této mantry rozpouští všechny rušivé emoce a má nedozírný význam. Očišťuje tělo od ega, skandhy(dle Budhismu - jednotlivé složky bytosti, které jsou podstatou individuality-tvar,cítění,vnímání,vědomí,tvoření)a zdokonaluje šest druhů transcendentálního jednání jádra osvícené mysli - štědrost, harmonické chování, vytrvalost, nadšení, soustředění, vzhled /péči o tělo/.
Ve zvuku mantry jsou obsaženy tělo, řeč a mysl . Mantra poskytuje mocnou ochranu před negativními vlivy všeho druhu a různými formami nemocí.

OM ŠRÍ RAM DŽEJ RAM DŽEJ RAM

Léčí narušené vztahy, přináší odpuštění. A je-li mezi partnery opět láska, vše je možné. Pro nenásilné řešení konfliktů a pro vyléčení hněvu, žádostivosti a negativity pomocí otevření srdce. Rama mantra je prám, který nás převeze přes oceán neštěstí. Probouzí ducha lásky. Znamená:,,Vítězství Rámovi, vítězství pro sílu lásky, která je Bůh"

DŽAJA DŽAJA DÉVÍ MATA NAMAHÁ

Mantra pro hezký vztah k matce.Uctít bohyni, která je zdrojem veškerého života.Doslovně znamená ,,Bohyně Matko,budiž pozdravena"!

ÓM NAMA ŠIVA ADI ŠAKTI ADI ŠAKTI NAMO
NAMO ŠIVA ŠAKTI

Pro harmonizaci mužské a ženské energie.Óm nama šiva znamená ,,Buď velebeno božské vědomí." Adi šakti namo ,,Buď velebena prvotní energie Bohyně". Šiva šakti vyjadřuje transcendentální spojení mužské a ženské polarity.

ÓM HAM HANUMATE NAMAHA

Pro léčení a sílu.Tato silná mantra přináší pevné zdraví.Posiluje imunitní systém,zvláště dobrá je pro plíce a pro komunikaci.Doslovný překlad-,,Zdravíme Tě,Hanumane".

 

 ÓM ŠANTI ÓM

Pro klid a mír.Mantra pro dosažení individuálního i univesálního míru znamená,,Óm,mír".

 

AMBA AMBA DŽAI DŽAGADAMBA
DŽAI BHUWANEŠVARI DŽAI DŽAI MUKAMBA

Pro ochranu dětí,ochrana před veškerým zlem.

 

 DHANJAVAD DHANJAVÁD ANANDA

Pro radost v vděčnosti a odpuštění

GATE GATE PARAGATE PARASAMGATE BODHI SVAHA

Pro dosažení osvícení a vnitřní klid a mír

 

 

PATNÍM MANORAMAM DEHÍ MANOVRITTANUSARINÍM

Pro nalezení ženské partnerky pro život

SAT PATIM DÉHÍ PARAMEŠVARA

Pro nalezení mužského partnera pro život

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.