Sdílení Susila

Stránky o léčení duše i těla, miminkách a kojení

Léčivé kameny

Léčba kameny

Léčba drahými kameny je stará jako lidstvo samo.Už staré civilizace léčili mimo jiné i léčivými kameny. Používaly se ve formě prášku, ponořili do vody, která se pila nebo se v ní koupalo. Přikládaly se na rány, aby zastavily krvácení.

Snad nejvíce se využívaly a stále využívají vibrace těchto kamenů. Přikládají se na čakry či po dráze určitého meridiánu. rozhodně to, že vy podstatě vibrace.Každý kámen vibruje svým zvláštním způsobem.  Tato vibrace odpovídá různým obrazům nemocí tělesné nebo duševně-duchovní povahy,svým působením harmonizuje čakry a tím i jin-jang celého organismu včetně jemněhmotných těl.

Já osobně mám kameny ve velké oblibě, protože jsem trochu líná a harmonizace drahými kameny nevyžaduje nějaké zvláštní soustředění.Stačí vědět kdy a jak je použít a ony pak dělají všechnu práci za mně...

 

Kameny 1.čakry

Achát, červený korál, granát, jaspis, rubín, hematit,obsidián

Kameny 2.čakry

Karneol,topaz,tygří oko,citrín

Kameny 3.čakry

Jantar, topaz, citrín, malachit,růženín,avanturín,tygří oko

Kameny 4.čakry

Malachit, růženín,avanturín, turmalín, smaragd,čaroit,unakit

Kameny 5.čakry

Chalcedon, akvamarín, tyrkys, lapis lazuli

Kameny 6.čakry

Lapis lazuli, ametyst, fluorit, azurit,čaroit,záhněda

Kameny 7.čakry

Ametyst, křišťál, diamant,čaroit

Achát

Spojuje naši duši s vibracemi Země a tím pomáhá zůstat samy sebou. nám vyrovnanost a chrání naší bytost před nežádoucími vlivy. Dělá nás vyrovnanými  a chrání naší bytost před nežádoucími vlivy. Posiluje sebeúctu, kladný vztah k vlastnímu tělu i cit pro skryté duševní pochody v nás samých i v ostatních lidech.Užívá se při kožních nemocech a bolestech hlavy.Odstraňuje apatii. Má příznivé účinky proti skleróze.Byl doporučován k odvrácení nepříznivého vlivu planety Merkur. Od středověku je pokládán za symbol zdatnosti a síly, byl užíván jako talisman umělců, a talentovaných lidí.   

Avanturín

    Patří k nejvšestrannějším a nejúčinnějším kamenům. Navazuje těsné spojení s přírodou a její energií, pomáhá nám vstřebat její harmonii, probudit naši duši a otevřít ji této prosté kráse. Ovlivňuje zejména centrum srdce,  zklidňuje nadměrné emoce a dává tak našemu organismu pocit rovnováhy a uspokojení. Rozsévá tichou radost a klid. Stejně tak pomáhá i při kožních nemocech, které jsou ovlivněny nervozitou a nevyrovnaným duševním stavem. Udržuje v rovnováze naše pocity stejně jako náš vnitřní a vnější klid.. doporučují k terapii .Nejčastěji je užíván v psychoterapii. Léčí se s ním zvláště ty psychosomatické choroby, kde je základní příčina potíží vázána na dětský věk do 7 let. Přináší klid a radost do našeho života.Pomůže nám opět nalézt naději. Avanturín je vhodný pro klidný spánek. Pomáhá zapomenout na běžné starosti a vyčistí hlavu od problémů. Díky němu se příjemně uvolníme.

Akvamarín

Akvamarín je kámen symbolizující odvahu.Potlačuje stres, uklidňuje mysl a vnáší harmonii do duše nositele.V duchovní rovině je spřízněn s citlivými lidmi.Vytváří ochranný štít pro auru, uvádí do rovnováhy čakry a pomáhá udržovat soulad mezi duchovním a fyzickým tělem.Pomáhá nám zachovávat čistotu mysli a nevinnost.Je kamenem mystiků a hledání čistého srdce.

Ametyst

  Mírné vibrace ametystu uklidňují a navozují stav, v němž se rozplynou strach, starosti a zloba a duše se může otevřít vyššímu poznání. V jeho fialové barvě se spojuje rudý oheň životní síly, smyslů a činorodosti s modrým světlem čistoty ducha, klidu a nekonečna.Pod vlivem ametystu přijímáme snadněji tajemství života, jež jsou samotným rozumem neuchopitelná.  Tento kámen vyjasňuje vidění a sny a kromě toho i předpovědi do budoucna, napomáhá intuici a meditaci. Pročišťuje a bystří rozum. Má příznivý účinek na různé intoxikace.Omezuje účinky radioaktivního ozáření, pomáhá při cukrovce, usnadňuje porod. Je kamenem střídmosti.

Azurit

Azurit patří k nejmocnějším kamenům vůbec. Symbolizuje vědění a moudrost. Je kamenem meditace. Aktivuje vnitřní vnímavost k potřebám duše a duchovního poznání, ostří intuici a jasnovidnost.Otevírá bránu duchovnímu spojení našeho pravého já s božským v srdci s všezahrnující láskou. Nabádá nás nehledat usilovně pravdu, neboť právě toto )silí by nás od ní, prosté skutečnosti, která v nás stále je, naopak vzdalovalo. Pracovat na sobě a přitom nechat věcem volný průběh, oprostit se od chtění, vášní a připoutanosti, neboť žijeme-li v trvalém míru duše, cítíme kolem sebe jen lásku a harmonii.

Citrín

Citrín rozvíjí intelektuální tvůrčí schopnosti a pomáhá tak nalézt řešení při začátcích nových projektů. organismu, chrání před negativními účinky záření.  Povzbuzuje k duchovním aktivitám. Podporuje tvořivost a schopnost komunikace. Dovádí člověka k harmonizaci astrálního, mentálního, spirituálního a emočního světa v něm. Je doporučován při chorobách srdce a oběhového systému, ledvin, jater a svalů.Symbolizuje nejen moudrost a vnitřní klid, ale dává i pocit zdraví, tepla a svěžesti. Průzračné zlatité tóny mají značnou schopnost oživovat světelnou energii v nás uloženou a tak podpořit jasnost našeho myšlení a kreativitu. Aktivuje přenos bioelektrických impulsů skrze nervy a tak podporuje a ovlivňuje látkovou výměnu.

Čaroit

 Vnáší do citového života a psychického rozpoložení svěží vítr radosti a smyslového otěšení. Radovat se z Božích darů na Zemi, vnímat každým okamžikem život v celé jeho dokonalosti a kráse. Rozehřívá citový chlad a otevírá  nás nesobecké lásce. Je kamenem intuice a touhy po poznání pravého já, které v nás stále přetrvává, ale které poznáme až po zničení ega. Učí nás trpělivosti a píli. Zbavuje nás obav a strachu z nejisté budoucnosti a položen ve tvaru oblázku pod polštářem nás obdarovává, po dni prožitém ve stresu, ozdravujícím spánkem. Čaroit podporuje imunitní systém, obranný systém a centrální a vegetativní nervový systém.

Fluorit

V krystalové formě tvaru osmistěnu má stejný tvar jako energetické pole našeho těla, kde se na protilehlých pólech-špicích soustřeďují protikladné na sobě závislé energie - nahoře duchovní a dole pozemské. Tato schopnost nám dává možnost spojení s naší intuicí, která se nám projeví daleko konkrétněji. Fluorit žehná našim touhám a pomáhá nám naplnit naši úlohu na Zemi. Velice napomáhá v našem duchovním vývoji a rovněž dokáže uklidnit naši zjitřenou mysl a duši. Dokáže nám pomoci nalézt ztacenou rovnováhu a ve stáří zachovat si bystrý rozum.
Napomáhá k tvorbě dokonalého těla, proto by měl být nošen především dětmi. Jeho úloha při mineralizaci tkáně zubů a kostí předurčuje jeho účinek i v léčení poruch těchto procesů.

Granát

Pomáhá při nemocech srdce, krve a kožních chorobách.Je kámen ohně, vášně, čistoty srdce. Podporuje naše nadšení a vytrvalost. Posiluje naši vůli, sebedůvěru a v krizových situacích zmírňuje depresi. Podporuje naši představivost a otevírá náš vnitřní pohled ke skrytému a utajenému.  V rovině fyzické dodává našemu organismu sílu k regeneraci, k obnově buněk, podporuje tvorbu červených krvinek a upravuje krevní tlak. 
 

Hematit

Provází nás těžkými časy, jež jsou tělesně i duševně vyčerpávající, pomáhá nám nejen je přenést bez úhony, nýbrž vyjít z těchto zkoušek s větší životní moudrostí a odvahou - pevnější, citlivější a dokonalejší. Dodnes se hematit doporučuje při tlukotu srdce, lýtkové křeči, strnutí šíje, bolesti zad, onemocnění sleziny a proti nespavosti. Svou zemitou hutnou silou dodává pevnost a sílu našemu organismu. Napomáhá tvorbě bílých krvinek a zesiluje paměť. Má pozitivní vliv na tvorbu červených krvinek, působí na lepší prokrvení ledvin. V obdobích, kdy jsme fyzicky i duševně přetíženi, objevíme v něm oporu při překonávání pocitu nejistoty a beznaděje.

Chalcedon

Posiluje organismus, zahání depresi a nervozitu.Chalcedon také dokáže odrazit psychické útoky, přináší sílu a moudrost. Chalcedon celkově uklidňuje naši mysl, pocity, přepjaté nervy a rozrušení. Tiší beznaděj, posiluje víru v lepší zítřek, učí nás žít lehce a přirozeně.Chalcedon dodává lehkost, otevřenost, pochopení, uklidnění a vyrovnanost. Je vhodný při
nervozitě a podrážděnosti, zpřístupňuje vnitřní inspiraci, podporuje schopnost jazykového vyjádření a pomáhá překonat zábrany v řeči.
Modrý chalcedon rozvíjí svou léčivou sílu hlavně v oblasti krku a hrtanu. Používá se při problémech s hlasivkami, chraptěním, při poruchách štítné žlázy. Uklidňující a uvolňující vliv tohoto kamene pomáhá také při nervových poruchách a k celkovému posílení těla.Chalcedon dodává lehkost, otevřenost, pochopení, uklidnění a vyrovnanost. Je vhodný při nervozitě a podrážděnosti, zpřístupňuje vnitřní inspiraci, podporuje schopnost jazykového vyjádření a pomáhá překonat zábrany v řeči.

Japis červený

Jaspis červený je považován pro svou zemitou červenohnědou barvu za Matku všech kamenů, která nám zprostředkovává elementární sílu, moudrost a trpělivost a vše chápající lásku Země. Jeho barva aktivuje naši vůli, odvahu a vytrvalost.Neustále vyzařuje oživující očistnou a ochrannou energii. Učí nás nezištnosti a skromnosti, daruje nám soucit, trpělivost a posiluje naši dobrou vůli. V čakře srdce posiluje krevní oběh, v čakře solar plexus a druhé čakře spolu s magnezitem a křišťálem, léčí žaludeční a zažívací obtíže, hlavně nadýmání a zácpu. V základní čakře aktivuje sexuální pud, tudíž problémy s potencí a neplodností. Pomáhá při bolestivé či nepravidelné menstruaci a podporuje rychlý a nekomplikovaný porod. Pozitivně působí na stavbu krve, tiší krvácení, pomáhá při hemoroidech a podle tradice pomáhá při epileptických záchvatech a dně. Je dobré, aby byl jaspis v přímém kontaktu s pokožkou.

Jaspis žlutý

Žluté jaspisy jsou to stimulátory energie, podporují naši vůli, odvahu a odhodlání. Podporují nezištnou lásku a touhu dělat dobro. Jsou to kameny srdce a pánve. Podporují správnou funkci krevního oběhu, aktivují činnost trávicího traktu a slinivky břišní. V pánevní čakře podporují sexuální pud a napomáhají při problémech s prostatou. Je to kámen vytrvalosti, porozumění a tolerance v mezilidských vztazích především v rámci rodinného života.

Kalcit oranžový
Oranžový kalcit je ochranným kamenem. Pokud se podrží v ruce, tak dodává tělu energii. Udržuje v rovnováze city, odstraňuje strach, pomáhá překonávat deprese. Odstraňuje problémy a maximalizuje náš potenciál. Účinně čistí a nabíjí nižší čakry.
 
Léčížlučník a střevní poruchy, výborný účinek má na dráždivý tračník, působí příznivě na rozmnožovací systém a odstraňuje z těla hleny.
 

Kalcit žlutý
Kalcit žlutý navozuje souznění rovnováhy mezi duchovním a duševním stavem mysli. Je kamenem intuice, kreativity a zdravé jistoty v rozhodování. Přináší do našeho života rovnováhu a jistotu v názorech. Pomáhá tam, kde jsme ztratili víru v sebe sama a pochybujeme o sobě.

Použití: psychická vratkost, žaludeční potíže, vazy, zuby, nervový vegetativní systém, podpora trávení a látkové výměny, pomoc při kostních, kloubních a kožních problémech

Karneol

Karneol v sobě nese oranžově zlaté barvy západu slunce a spojuje nás s krásou a silou Země.Učí nás zaměřit naši pozornost na současnost ,prožívat na plno dnešní den a s radostí plnit naše úkoly.Povzbudivá a zároveň uzemňující síla karneolu působí blahodárně při nedostatku motivace.Karneol je ceněn také jako pomocník při zlepšování funkcí zažívacích orgánů.Při léčbě impotence pokládáme vždy jeden žlutý karneol na rozmnožovací orgány a na druhou čakru.Učí nás každý přítomný okamžik plně prožít a pomocí vitality a koncepce splnit naše poslání na Zemi. Nechává volně proudit naši vitalitu, probouzí naše tvůrčí schopnosti.Karneol tiší zlobu, vztek a dodává sebedůvěru.

Křišťál

   Je symbolem světla na Zemi, průzračnosti duše, síly léčivé energie. Je jako katalyzátor, který přijímá a vysílá energii zároveň, vyrovnává rovnováhu, stává se zrcadlem naší duše, průvodcem k nekonečnu. V magické oblasti má odporovat veškerému zlu, neutralizovat negativní energii a černou magii, podporuje jasnozřivost, dodává energii a světlo do našeho snažení. Propojuje naší duši s vesmírnou věčností, harmonizuje, čistí a chrání auru, odstraňuje blokády bránící průtoku energie, odplavuje veškeré nečistoty aury a disharmonie duše. Je dokonalý nositel čistého světla. Jeho jasný, přímý paprsek obsahuje všechny barvy duhy.  Spojuje nás s absolutnem a s pramenem prapůvodní energie, která se skrývá v hloubi naší duše jako božské světlo, prozařující celý tento svět. Neustále nás zve ke splynutí s jeho jasným světlem. Je ceněn jako meditativní kámen. Odporuje veškerému zlu, neutralizuje negativní energii a černou magii, podporuje jasnozřivost, dodává energii a světlo do našeho snažení. Propojuje naší duši s vesmírnou věčností, harmonizuje, čistí a chrání auru, odstraňuje blokády bránící průtoku energie, odplavuje veškeré nečistoty aury a disharmonie duše. Je dokonalý nositel čistého světla. Posiluje samostatnost a pomáhá zdokonalovat osobnost. Je kamenem, který pomáhá pročišťovat celého člověka, zmírňuje zemské negativní záření včetně geopatogenních zón, odblokovává vnitřní Já, zvyšuje duchovní síly, srovnává jin a jang, zesiluje a převádí energii.Pomáhá při srdečních nemocech, leukémii, střevních a vředových onemocněních a proti ozáření. Uvolňuje blokády, ochraňuje a dodává energii. Ovlivňuje korunní čakru a ostatní pročisťuje.

Korál červený

Je symbolem mateřství, fyzicky chrání růst plodu a jeho vibrace lásky bude dítěti vlastní i po narození.Pomáhá v těhotenství, při anémii, menstruačních nepravidelnostech, ulehčuje porod a podporuje sexuální touhu.Je nositelem pozemské životní energie.U různých národů bývalo zvykem věšet dětem kolem krku náhrdelník z červených korálů nebo ho pokládat do kolébky jako ochranu proti oslabujícím vlivům a k posílení energie a růstu zubů,nebo růstu obecně.Jako bohatě tvarovaný produkt mořských živočichů nás spojuje korál s proudící proměnlivostí a životadárnou očistou silou vody.Ukazuje nám, že proměna a stálost jsou principy navzájem se doplňující a učí nás jak neústupnosti tak i přizpůsobivosti,vnitřně zůstaneme pevní,ale přesto se necháme unášet proudem života.K léčení se používají se korály pěkně tmavě červené barvy.Korálové náhrdelníky se doporučují proti uřknutí,léčí rány a vředy,osvěžují paměť a odstraňují nadbytečný tělesný tuk.Přináší stabilitu,zvýšení sexuality,otevírá srdce a napomáhá sebevyjádření.

Kunzit

Prolínání růžové (srdce) a fialové (duše) dochází i k propojení čakry srdce s temenní čakrou a výsledkem je duchovní láska, pokora a umění vcítit se do pocitů druhých. v srdci Kunzit odstraňuje bloky, které nám brání uvědomovat si svoji duši. Učí nás toleranci, vnímavosti vůči sobě i druhým a tlumí egoistické jednání. Kunzit má i pozitivní léčitelské schopnosti: potlačuje migrény, pomáhá při svalových napětích (masáž valounkem zahřátým v dlaních) a potlačuje kornatění cév.Kunzit je minerálem všech dětí. Je projevem otevřeného stavu srdce a citové vyrovnanosti. Úkolem kunzitu je přetransformovat znovuobnovenou lásku k vlastnímu Já tak, aby se mohla realizovat ve vnějším projevu. Růženín aktivuje sílu srdeční čakry a kunzit tuto sílu dopravuje k Duši, a do vědomého projevení. Kunzit ve své růžovofialové barvě obsahuje největší potenci světelnosti a i proto je minerálem Vodnářského Věku.
Je kamenem očisty a hluboce ukrytých emocionálních traumat, svou vibrací umožňuje v našem životě nastolit harmonický vztah lásky k duchovní cestě, pokoře, toleranci a soucitu s nevědomým okolním světem. Pro ty, kteří jsou na počátku svého vědomého vývoje, je kamenem uvolňujícím zastaralé bloky a kultivování ega.

Lapis lazuli

Otvírá duši nekonečnost věčného vesmíru a probouzí citlivost a vnímavost. Dokáže prohloubit náš vnitřní pohled, kterým jen v jiné formě dosáhneme stejných duchovních prožitků. Dodá nám pocit jistoty a bezpečí a daruje nám schopnost uvádět vnitřně viděné a procítěné v realitu.Posiluje ducha, podporuje meditaci zaměřenou do vlastního nitra, uvolňuje omezující myšlenkové modely, dodává poctivost vůči sobě samému i ostatním, prohlubuje důvěru ve vnitřní vedení a skrytý smysl, podporuje harmonii v mezilidských vztazích.Lapis lazuli zklidňuje, snižuje horečku. Zmírňuje bolesti hlavy nervového původu, pomáhá při vysokém krevním tlaku, depresích, onemocněních krve, při vodnatelnosti a po mozkové mrtvici. Také nám pomáhá při růstu bohatých a zdravých vlasů.V mnoha kulturách byl uctíván jako svatý kámen, jako nebeský posel, jenž přináší lidstvu moudrost. Podporuje růst našeho ducha, posiluje ho a nabízí poznání vyšších souvislostí. Posiluje intuici a schopnost nahlédnout do vlastního nitra, rozpoznáváme s jeho pomocí snadněji i skrytý smysl síly, působící v pozadí. Doporučuje se pro meditaci a telepatii. Léčí nespavost, melancholii, nemoci žlučníku, horečku, neutralizuje jedovaté látky v těle, posiluje tkáně a doporučuje se při rakovině. Věřilo se, že má schopnost zahánět neštěstí, užíval se k léčení očních chorob, neuralgiformních bolestí a křečí. Má výrazný vliv na duchovní sebekázeň člověka.

Malachit

Činí náš život dokonalejším a dynamickým. Vynáší na světlo, které jsme zapudili do říše stínů našeho podvědomí, které stojí v cestě našemu vývoji a které brzdí naši pohyblivost a vitalitu.Učí nás smířit se stinnými stránkami naší osobnosti, rozpoznat jejich smysl pro náš růst a s láskou je měnit ve světlo. Tímto způsobem poskytuje obnova přeměnu a probouzí chuť k životu a jeho bohatosti.Je to symbol lásky k životu, tvořivosti a zdravého poměru mezi rozumem a citem. Zbavuje nás starých vzorů a blokád, uklidňuje citové problémy, zbavuje impulzivity. Vhodný pro meditaci. Přitahuje na emoční hladině city, o kterých jsme si mysleli, že jsou již ztracené.Zvyšuje vytrvalost a dodává energii - je symbolem kreativity a změny, současně i zemitých vlastností. Učí trpělivosti, odpovědnosti, vyrovnanosti, s klidem přijímat i zlo a zklamání, neúspěch, nepřízeň osudu. Přispívá k hojivému procesu při oslabení zraku, při astmatických potížích, kolikách, otravách, menstruačních bolestech, zánětech a revmatismu. Pomáhá mužům získat sexuální sílu. Podporuje zapojení pravé mozkové hemisféry.Malachit symbolizuje nekonečnou složitost a proměnlivost života. Připomíná, že jednou jsme nahoře a jednou dole, že zažíváme dobré i zlé, že po tmavé noci přijde světlý den. Je úzce propojen s přírodními jevy a s věčnou energií růstu. Pomáhá nám synchronizovat vnitřní a vnější hodiny, rytmus dne a noci, ročních období, životních cyklů. A hlavně nás posiluje při překonávání našich nedostatků a signalizuje, že cesta dopředu je otevřena

Měsíční kámen

Selenit-Měsíční kámen je odrůda živce, silikát sodíku a vápníku s mléčně modrým zbarvením a záhadnou hrou světla. Dodává mír do ustaraných a utrápených myslí.  Pomáhá ztišit starosti z nejistého osudu. Posiluje unikátní schopnost majitele, schopnost změnit místo bydliště, jemnost a něžnost, vzpomínky. Kromě toho reguluje zatížení a příliš sebevědomé lidi. Je velmi silný při úplňku, v té chvíli získává silný lesk. Používá se při epilepsii, ledvinových a žlučníkových kolikách.

Obsidián

Dává nám sebedůvěru, sílu odolávat nepřízním života, nalézt pevnou půdu pod nohama.Zavádí nás do našich vlastních hloubek a temných hlubin duše a vynáší je na povrch. Konfrontuje nás s původní neprojevenou tvůrčí energií a očistným ohněm a světlem neznámých hloubek nevědomí a všech nevyřešených rozporů, jež byly odsunuty do podvědomí.  Obsidián má léčivé účinky především na psychiku. Vibrace tohoto kamene pomáhají proniknout do skrytých, často potlačovaných oblastí podvědomí a zde otevírá přístup k zavrženým stránkám osobnosti. Svým průnikem uvolňuje síly, energie a pocity, které jsou v nich spoutané. Pro jeho velkou očistnou sílu, kterou může v životě jedince způsobit dramatické, často bolestné změny, je vhodné kombinovat jeho působení společně s křišťálem, se kterým se velmi dobře doplňuje. Má schopnost odstraňovat důsledky tělesných a duševních traumat

1  
2  
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.